- AGM Дневният бинокъл 8x36B предлага 8-кратно увеличение, водоустойчива конструкция, вградена скала за измерване на разстояние и е предназначен за професионалисти и любители на дейности на открито. AGM бинокъл осигуряват мощно увеличение и кристално чиста оптика, които осигуряват пълна гама от цветове и яснота. Оптиката с многослойно покритие е проектирана да подобри разделителната способност и контраста на изображението при изключително ярки условия. Вграденият универсален далекомер позволява точни измервания на целите и оценки на обхвата.
| Увеличение | 8X |
| Система за призми | Порро / Бак-4 |
| Брой елементи и групи | 6 броя в 4 групи |
| Обективен диаметър на лещата | 35 мм |
| FOV (ъглов) | 7 ° |
| FOV на 1000 м / 1000 ярда | 123 m / 369 ft |
| Минимално фокусно разстояние | 8 m |
| Изходен ученик | 4.4 мм |
| Облекчение за очите | 16.2 мм |
| Относителна яркост | 19,4 |
| Фактор на здрача | 16,8 |
| Резолюция | ≤ 6.2 ” |
| Фокусна система | Индивидуален |
| Регулиране на диоптъра | -5 до +5 dpt |
| Междупупиларно разстояние | 56 да 72 мм |
| Тип чаши за очи | Сгънете очилата |
| Материал на корпуса на тялото | Усилен PVC |
| Непромокаемост | 1 m за 30 минути |
| Напълнен с азот | Да |
| Тегло | 0.6 кг (3.0 фунта) |
| Размер | 165 × 127 × 65 мм (7.9 × 5.9 × 3.3 инча) |
| Триножник | Да |