Системата Comanche 40 Night Vision Clip-On (NVCO) използва най-новите постижения в технологията за клип за нощно виждане. Проектиран за нощно снимане от среден клас, Comanche 40 осигурява изключителна яснота, надеждност и гъвкавост, осигурявайки най-значимата функционалност и функции на възможно най-ниската цена.
Comanche 40 е монтиран към стандартна релса Weaver или Picatinny пред съществуващ дневен обхват; превръщайки го в устройство за нощно виждане, без да се налага повторно нулиране. Този NVCO може да се използва с дневни обхвати до 12x увеличение за оптимална работа и е оборудван с бързо освобождаващ се монтаж и безжично дистанционно управление. Той осигурява несравнимо придобиване на цел и подобрени способности за прицелване, което го прави изключително практичен и ефективен по време на най -предизвикателните мисии.
| Електро-оптичен преобразувател(ЕОП) | Gen 2+ "White Phosphor Level 1" International |
| Козметично ниво на ЕОП | NW1i най-доброто качество |
| Резолюция | 51-64 lp / mm |
| Видими петна | Ясно полезрение |
| NW1i | ръчно избрани тръби, с разширено ясно изображение. Качеството на изображението се доближава до ниво 3 от поколение. |
| Увеличение | 1x |
| Система за обектива | 80 мм; F / 1.44 |
| Полезрение | 12 ° |
| Обхват на фокуса | 10 м до безкрайност |
| Излезте от ученик | 40 мм |
| Контроли | директен |
| Светодиодни индикатори |
Слаба батерия; Прекомерни условия на светлина |
| Ръчен контрол на усилването | Да |
| Изключване на ярка светлина | Да |
| Система за автоматично изключване | Да |
| Инфрачервен осветител |
Отделящ се инфрачервен лъч с голям обхват осветител |
| Тип на батерията | Един CR123A (3V) или AA (1.5 V) |
| Живот на батерията (работещ) |
До 60 часа (3 V) при 20°C; до 30 часа (1,5 V) при 20°C |
| Диапазон на работната температура | От -40 ° C до + 50 ° C (-40 ° F до + 122 ° F) |
| Температурен диапазон на съхранение | От -50 ° C до + 50 ° C (-58 ° F до + 122 ° F) |
| Тегло | 1.04 кг (2.3 фунта) |
| Размери | 189 × 104 × 90 мм (7.4 × 4.1 × 3.5 инча) |
| Пакетът включва |
Нощно виждане с щипка за закрепване, дистанционно Контрол, Sioux850, Кърпа за лещи, Светлина Супресор за дневен мерник, светло- Заглушител, Качулка, Бързо освобождаване Стойка, Стойка за инфрачервен осветител, Мек калъф за носене |
Куфар за транспортиране
part# .: 6610HCS1
Куфар , изработено от здрав материал и проектиран специално за безопасно съхранение и транспортиране.
AGM Инфрачервеният осветител за дълги разстояния Sioux940 се предлага с акумулаторна батерия и зарядно устройство
part# .: 501SIOUX940IR1
AGM Инфрачервените осветители с изключително дълъг обхват осигуряват по-големи възможности за гледане с интензивно изображение за операции при слаба или никаква околна светлина. Инфрачервените осветители се използват в райони, където нивото на естествена светлина не е достатъчно. IR осветител осигурява близка инфрачервена светлина, която, макар и невидима с невъоръжено око, може значително да подобри работата на устройствата за нощно виждане. Осветителят разполага с настройки за отклонение в зрителното поле и изходна мощност. AGM IR осветители с дълъг обсег значително разширяват възможностите на оръжейните прицели и устройства за наблюдение на Night Vision.