NVM-50 е стандартът, по който трябва да се оценяват всички компактни многофункционални монокуляри, сега и в бъдеще. Неговото зрително поле (FOV) от 51° покрива широк зрителен диапазон, без да се изисква операторът да променя позицията на устройството. NVM-50 се предлага с широк набор от аксесоари, включително лещи с 3x и 5x увеличение за гледане от средни до дълги разстояния; стойки за глава или каска, позволяващи работа със свободни ръце; разнообразие от различни стойки за оръжие за тактическа употреба или лов; и подвижен IR осветител за употреба на дълги разстояния.
| Електро-оптичен преобразувател(ЕОП) | Gen 2+ "Level 1" "Photonis Autogated" Ръчен контрол на усилването ECHO IIT Бял фосфор |
| Резолюция | 57-74 lp / mm |
| FOM(Figure of Merit) | 1600-2000 |
| Съотношение Сигнал/Шум | 23-28 |
| Козметично ниво на ЕОП | NW1 най-доброто качество |
| Видими петна | Ясно полезрение |
| Поколение 2+ „Ниво 1“ „Photonis Autogated“ | ръчно избрани тръби, с разширено ясно изображение. Качеството на изображението се доближава до ниво 3 от поколение. |
| Увеличение | 1x (3x и 5x по избор) |
| Система за обектива | 19 мм; F / 1.26 |
| Полезрение | 51 ° |
| Обхват на фокуса | 0.25 м до безкрайност |
| Отдалечние на изходящата зеница | 17 мм |
| Регулиране на диоптъра | -6 до +2 dpt |
| LED индикатори (във FOV) |
- Ниска батерия - IR включен - Прекомерни светлинни условия |
| Автоматичен контрол на яркостта | Да |
| Изключване на ярка светлина | Да |
| Система за автоматично изключване | Да |
| Инфрачервен осветител | Да; Две нива на мощност |
| Тип на батерията | Един CR123A (3V) или AA (1.5 V) |
| Живот на батерията (работещ) | До 40 часа при 20 ° C |
| Диапазон на работната температура | От -40 ° C до + 50 ° C (-40 ° F до + 122 ° F) |
| Температурен диапазон на съхранение | От -50 ° C до + 50 ° C (-58 ° F до + 122 ° F) |
| Тегло | 0.34 кг (0.75 фунта) |
| Размери |
160 54 × × 79 mm (6.3 × 2.1 × 3.1 инча) |
| Размери (без очило и капачка на обектива) |
110 49 × × 73 mm (4.3 × 1.9 × 2.8 инча) |
AGM Щит против мъгла NVM50
ЧАСТ БР .: 6101DS51
Защитният щит предотвратява конденза на оптиката при продължителна употреба и бързи температурни промени.
AGM Инфрачервеният осветител за дълги разстояния Sioux940 се предлага с акумулаторна батерия и зарядно устройство
part# .: 501SIOUX940IR1
AGM Инфрачервените осветители с изключително дълъг обхват осигуряват по-големи възможности за гледане с интензивно изображение за операции при слаба или никаква околна светлина. Инфрачервените осветители се използват в райони, където нивото на естествена светлина не е достатъчно. IR осветител осигурява близка инфрачервена светлина, която, макар и невидима с невъоръжено око, може значително да подобри работата на устройствата за нощно виждане. Осветителят разполага с настройки за отклонение в зрителното поле и изходна мощност. AGM IR осветители с дълъг обсег значително разширяват възможностите на оръжейните прицели и устройства за наблюдение на Night Vision.
AGM защита против надраскване NVM50
ЧАСТ БР .: 6101SS51
Жертвеният прозорец предпазва оптиката ви за нощно виждане от прах, мръсотия и лошо време. Това е доста полезно при силен вятър или бурни условия. Този жертвен прозорец може да бъде изпразнен или заменен и вашата оптика остава недосегаема и в добро състояние.
Куфар за транспортиране
part# .: 6610HCS1
Куфар , изработено от здрав материал и проектиран специално за безопасно съхранение и транспортиране.
AGM Sioux850 Инфрачервен осветител за дълги разстояния с монтаж, прехвърляща част от ластовидна опашка към тъкач, акумулаторна батерия и зарядно устройство
part# .: 501SIOUX850IR1
AGM Инфрачервените осветители с изключително дълъг обхват осигуряват по-големи възможности за гледане с интензивно изображение за операции при слаба или никаква околна светлина. Инфрачервените осветители се използват в райони, където нивото на естествена светлина не е достатъчно. IR осветител осигурява близка инфрачервена светлина, която, макар и невидима с невъоръжено око, може значително да подобри работата на устройствата за нощно виждане. Осветителят разполага с настройки за отклонение в зрителното поле и изходна мощност. AGM IR осветители с дълъг обсег значително разширяват възможностите на оръжейните прицели и устройства за наблюдение на Night Vision.
AGM Афокален Увеличител , 3X
part# .: 61023XA1
Високопроизводителните лещи Afocal бързо превръщат монокуларите или очилата за нощно виждане в устройства за нощно виждане с дълъг обсег. The AGM афокалните лещи включват много бърза оптика и перфектно зрително поле. Идеален за наблюдение на дълги разстояния. Афокална леща от AGM е лесен и бърз за инсталиране пред съществуващата предна леща на устройството за нощно виждане за незабавно подобряване на зрението. За да монтирате афокалната леща към устройството, я завийте в резбата на стандартния 1X обектив.
AGM Афокален Увеличител , 5X
part# .: 61025XA1
Високопроизводителните лещи Afocal бързо превръщат монокуларите или очилата за нощно виждане в устройства за нощно виждане с дълъг обсег. The AGM афокалните лещи включват много бърза оптика и перфектно зрително поле. Идеален за наблюдение на дълги разстояния. Афокална леща от AGM е лесен и бърз за инсталиране пред съществуващата предна леща на устройството за нощно виждане за незабавно подобряване на зрението. За да монтирате афокалната леща към устройството, я завийте в резбата на стандартния 1X обектив.
Goggle AGM Cap W
part# .: 6104GKW1
AGM Kit Goggle Kit позволява монтиране на устройство за нощно виждане върху конструкцията на капачката за използване без ръце.