- AGM ObservIR LRF Термовизионният и дигитален бинокъл за дневно/нощно виждане е един от най-технологично напредналите и многофункционални оптични системи в света. Основният механизъм на този бинокъл се намира в основния канал за термално виждане, с неговия високочувствителен 12-микронен детектор. За разлика от други термовизионни бинокли на пазара, ObservIR... LRF също така са оборудвани с дигитален дневен/нощен канал, което е чудесно за подпомагане на разпознаването на цели, открити от термичния канал. Вграденият 1,000-метров лазерен далекомер просто взема ObservIR LRF на друго ниво, и това е без дори да се споменават 64GB вградена памет и Wi-Fi съвместимост.
Наблюдението ИР LRF Монокулярите също са снабдени с множество софтуерни подобрения и много функции, които са станали нещо обичайно в... AGM асортимент от термични продукти: висока чувствителност thermal detector, 50 мм обектив с бленда 1.0, CMOS сензор за ултра-слаба светлина 3840x2160, различни режими на гледане, множество цветови палитри, режим „картина в картината“, вграден лазерен далекомер, GPS модул, IR осветител за голям обхват, до 8 часа живот на батерията със сменяеми, презареждащи се батерии 18650, USB Type-C порт за външно захранване, водоустойчивост IP67. Комплектът включва четири батерии 18650, каишка за китка и зарядно устройство.
| Thermal Detector | 12 μm VOx неохладена решетка с фокална равнина |
| Термична резолюция | 1280 × 1024 |
| Честота на опресняване | 50 Hz |
| NETD | По-малко от 18 mK (25 ° C, F # = 1.0) |
| Система за лещи с термичен канал | 60 mm; F1.0 |
| Зрително поле на термичен канал | 14.6 ° × 8.8 ° |
| UVC сито кастинг | Да |
| Увеличение на топлинния канал | 2.5x - 28x |
| Регулиране на диоптъра | 5 + 3 |
| Обхват на откриване (6' обект) | 3,100 m |
| Монитор | 1920×1080, 0.49 инча, OLED, 50 FPS |
| FFC (корекция на плоско поле) | Автоматично, ръчно, външна корекция |
| Палитри | Черно горещо, бяло горещо, червено горещо, фюжън, червено монохромно, зелено монохромно |
| Проследяване на най-висока температура | Да |
| Режим | Джунгла, разпознаване |
| Оптичен цифров Sensor | 3840×2160, 1/1.8” CMOS с прогресивно сканиране |
| Оптично увеличение на канала | 5.5x - 22x |
| Зрително поле на оптичен канал | 7.3 ° × 4.1 ° |
| Оптична модулна система от лещи | 60 мм, F2.2 |
| Display Mode | Ден, Нощ, Зелено, Жълто, Автоматично |
| Измерване на разстояние | Лазерен далекомер: до 1,000 m, ±1 m точност |
| Лазерна дължина на вълната | 905 Нм |
| Клас на лазерна безопасност | Class 1 |
| Инфрачервена светлина | Вграден 850nm Smart IR. Регулиране на мощността и ъгъла на лъча. |
| Обхват на гледане през нощта | 400 m |
| Wi-Fi Hotspot | Да |
| Спящ режим | Да |
| Вградено съхранение | 64GB EMMC |
| Запис на видео / аудио | Да да |
| Image Capture | Да |
| Диапазон на междузенично регулиране | 60 мм до 74 мм |
| Тип на батерията | Две акумулаторни батерии 18650 (сменяеми) |
| Живот на батерията | 6 часа |
| Захранване | 5 VDC/2 A, USB Type-C интерфейс. Поддържа външно захранване. |
| Работна температура | От -20 ° C до 55 ° C (-4 ° F до 131 ° F) |
| Степен на защита | IP67 (водоустойчив) |
| Размери | 230 × 143 × 80 мм (9.1 × 5.6 × 3.1 инча) |
| Тегло (без батерии) | 0.98 кг (2.16 Ib) |