Миниатюрният наблюдателен термомонокуляр StingIR™ е оборудван с високочувствителен инфрачервен детектор с размери 384×288 или 640×480 12μm и OLED дисплей с висока резолюция. StingIR е пълнофункционално устройство, тежащо по-малко от 200 грама. Монокълът може да се монтира на главата за работа без ръце или да се използва като самостоятелно преносимо устройство. Други функции включват цифров компас, инклинометър, до 8x цифрово увеличение и възможност за захранване от два вида сменяеми батерии CR123 или 18650. Вградената високочувствителна батерия... thermal detector осигурява ви ясна видимост при всякакви условия на осветление.
| Тип детектор | 12 μm неохладен VOx микроболометър |
| Резолюция | 640 × 480 |
| Честота на опресняване | 50 Hz |
| Обектив (фокусно разстояние) | 27 мм |
| Отвор | F1.1 |
| Зрително Поле | 16.3 ° × 12.3 ° (H × V) |
| Увеличение | 1 × - 8 × |
| Обхват на откриване (човешка цел) | 1200 m |
| Излезте от диаметъра на ученика | 12 мм |
| Излезте от разстоянието на ученика | 20 мм |
| Диапазон на регулиране на диоптъра | -5 до +5 dpt |
| Цифрово увеличение | 1 ×, 2 ×, 4 ×, 8 × |
| Монитор | 1024 × 768 OLED |
| Палитри | WhiteHot, BlackHot, OrangeHot, Rainbow |
| Сценарии за приложение | По подразбиране, На открито, Арктика или Дъждовна гора |
| FFC (корекция на плоско поле) | Автоматично (интервал от 1 до 10 минути) или Ръчно |
| Цифров компас | Да |
| Цифров инклинометър | Да (ъгъл на наклон и ъгъл на преобръщане) |
| PIP | Да |
| Мерник | Включване/изключване на дисплея; Регулиране на позицията; Избор на бял, черен или зелен цвят |
| Аналогов видео изход | PAL видео изход през USB порт |
| Тип на батерията | Един CR123A(3V) или RCR123 (3.7V) или 18650 (4.2V) |
| Време на работа на батерията (20°C) | CR123A - до 2 часа RCR123 - до 3 часа 18650 - до 5 часа |
| USB Type-C интерфейс | Вход за захранване / USB-RS232 / PAL видео изход |
| Външна сила | 5 VDC / 2 A, 1.5 W |
| Работна температура | От -20 ° C до 50 ° C (-4 ° F до 122 ° F) |
| Степен на защита | IP67 |
| Измерение | 140 × 70 × 50 мм (5.5 × 2.4 × 2.0 инча) |
| Тегло | 220 г (7.8 унция) |