- AGM UNVG е двуканална система за нощно виждане. UNVG използва усъвършенствана оптика с многослойно покритие и е създаден да издържи с компактен композитен корпус. Устройството може да бъде оборудвано с високоефективна тръба за усилване на изображението (IIT) Gen 2+ или Gen 3. Функцията за прекъсване на ярката светлина гарантира, че висококачествената фотокатодна тръба е защитена. UNVG е оборудван и с ръчен контрол на усилването, който регулира яркостта на изображението, осигурявайки възможно най-високо качество на изображението дори при променящи се условия на светлина. Независимото движение на капсулите позволява конфигурации с едно или две очи за повишена оперативна гъвкавост. Всяка тръба ще се изключи автоматично, когато се обърне нагоре. Работейки от една AA алкална батерия, UNVG може да работи до 15 часа. С външен батериен пакет (включен) времето за работа се увеличава до 60 часа! Също така оборудван с вграден инфрачервен осветител за четене на тъмно. Устройството може да се монтира към стандартна слушалка тип „лястовича опашка“ и стойка за каска.
| Електро-оптичен преобразувател(ЕОП) | Съвместим 11769 IIT |
| Увеличение | 1x |
| Система за обектива | 19 мм, F / 1.26 |
| Полезрение | 40 ° |
| Излезте от диаметъра на ученика | 12mm |
| Обхват на фокуса | 0.25 м до безкрайност |
| Регулиране на диоптъра | -6 до +2 диоптъра |
| Междупупиларно разстояние | 56 да 72 мм |
| Отдалечние на изходящата зеница | 17 мм |
| Ръчен контрол на усилването | Да |
| Система за автоматично изключване | Да |
| Инфрачервен осветител | Да |
| Тип на батерията |
Една AA батерия - до 15 часа Външен батериен пакет (четири AA) - до 50 часа Външен батериен пакет (две CR123A) - до 30 часа |
| Живот на батерията (работа, 20°C, IR изключен) |
Една AA батерия - до 15 часа Външен батериен пакет (четири AA) - до 50 часа Външен батериен пакет (две CR123A) - до 30 часа |
| Диапазон на работната температура | От -40 ° C до + 50 ° C (-40 ° F до + 122 ° F) |
| Температурен диапазон на съхранение | От -50 ° C до + 70 ° C (-58 ° F до + 158 ° F) |
| Степен на защита | IP67 |
| Тегло |
Предпазни очила: 550 г (1.2 фунта) Външен батериен пакет: 250 г (0.55 фунта) |
| Размери |
Предпазни очила: 101 × 116 × 85 мм (4.0 × 4.6 × 3.3 инча) Външен батериен пакет: 102 × 86 × 34 мм (4.0 × 3.4 × 1.3 инча) |