- AGM UNVG-51 е двуканална система за нощно виждане. UNVG-51 използва усъвършенствана оптика с многослойно покритие с разширено зрително поле от 51 градуса и е създаден да издържи с компактен композитен корпус. Устройството може да бъде оборудвано с високоефективна тръба за усилване на изображението (IIT) Gen 2+ или Gen 3. UNVG е оборудван и с ръчно управление на усилването, което регулира яркостта на изображението, осигурявайки възможно най-високо качество на изображението дори при променящи се условия на светлина. Независимото движение на тръбните капсули позволява конфигурации с едно или две очи за повишена оперативна гъвкавост. Всяка тръба се изключва автоматично, когато нейната капсула се обърне настрани. Работейки от една AA алкална батерия, UNVG може да работи до 15 часа. С външен батериен пакет (включен) времето за работа се увеличава до 50 часа! Също така оборудван с вграден инфрачервен осветител за четене на тъмно. Устройството може да се монтира към стандартни слушалки тип „лястовича опашка“ и стойка за каска.
| Модел Номер на част |
NL1, Gen 2+ Ниво 1, Зелен фосфор (част № 12UN51284153011) NW1, Gen 2+, Ниво 1, Бял фосфор (част № 12UN51284154011) Gen 2+, NW1A, Ниво 1, Бял фосфор с автоматично затваряне (част № 12UN51284114111) APW, Gen 2+, бял фосфор (част № 12UN51284124111) HPW, Gen 2+ автоматично регулиране, бял фосфор (част № 12UN512104134111) HPW+, Gen 2+, с автоматично управление, бял фосфор (част № 12UN5121041174111) |
| FOM(Figure of Merit) |
NL1 - 1400-1500 NW1 - 1400-1500 NW1A - 1600+ APW - 1800+ HPW - 2000 HPW+ - 2100 |
| Резолюция |
NL1 - 61-64 лп/мм NW1 - 61-64 л/мм NW1A - 61-64 л/мм APW - 64 lp/mm HPW - 64 lp/mm HPW+ - 68 lp/mm |
| Увеличение | 1x |
| Система за обектива | 19 мм, F / 1.26 |
| Полезрение | 51 ° |
| Излезте от диаметъра на ученика | 14 мм |
| Обхват на фокуса | 0.25 м до безкрайност |
| Регулиране на диоптъра | -6 до +2 диоптъра |
| Междупупиларно разстояние | 56 да 72 мм |
| Отдалечние на изходящата зеница | 17mm |
| Ръчен контрол на усилването | Да |
| Инфрачервен осветител | Да |
| Тип на батерията | Една AA (1.5 V) или външна батерия (четири AA или две CR123A) |
| Живот на батерията (работа, 20°C, IR изключен) |
Една AA батерия - до 15 часа Външен батериен пакет (четири AA) - до 60 часа Външен батериен пакет (две CR123A) - до 40 часа |
| Диапазон на работната температура | От -40 ° C до + 50 ° C (-40 ° F до + 122 ° F) |
| Температурен диапазон на съхранение | От -50 ° C до + 70 ° C (-58 ° F до + 158 ° F) |
| Степен на защита | IP67 |
| Тегло (без прегради) |
Предпазни очила: 550 г (1.2 фунта) Външен батериен пакет: 250 г (0.55 фунта) |
| Размери |
Предпазни очила: 101 × 116 × 85 мм (4.0 × 4.6 × 3.3 инча) Външен батериен пакет: 102 × 86 × 34 мм (4.0 × 3.4 × 1.3 инча) |
AGM Кехлибарен филтър
НОМЕР НА ЧАСТ: 6133AMBF0
AGM Кехлибареният филтър е проектиран да намали сиянието и обратните пръски върху очите на оператора по време на нощно виждане, подобрявайки зрителния комфорт и намалявайки умората на очите.
Оптимизиран за зелени фосфорни тръби, той измества изображението към по-мек жълто-зелен тон, което го прави по-щадящ за очите и спомага за по-бързата адаптация към естествената тъмнина след употреба.
Филтърът също така помага за намаляване на сигнатурата на оператора (демаскин) и може да се използва като алтернатива на окулярите, когато те не са практични.
Той се отличава с опростен дизайн, подобен на предпазител против замъгляване, за бърз монтаж в окуляра и е изработен от закалено оптично стъкло с висока устойчивост на надраскване.
Съвместимост:
PVS-14 (всички версии)
AGM Очила за нощно виждане UNVG
AGM Мека шапка с плоча за монтаж на покривало
ЧАСТ НОМЕР: 6135SHS1
Съвместим с: PVS14 (51, E, L, Standart - серия), PVS7, Wolf7 Pro, NVG/UNVG, Wolf-14
виж повече