AGM Комплектът NVG-40 SKD е набор от части, необходими за сглобяване на очила за нощно виждане NVG40. Комплектът не включва тръба за усилване на изображението. Това не е функционираща система и няма възможност да се използва през деня или нощта без допълнително сглобяване и подравняване. AGM Комплект NVG-40 SKD (без IIT) се продава под AGM OEM програма за оторизирани производители, които са сертифицирани в монтажа на електрооптични устройства. В AGM NVG-40 е двуканална система за нощно виждане. С 40° зрително поле, той осигурява голямо зрително поле, без да е необходимо да премествате бинокъла. NVG-40 използва усъвършенствана оптика с многослойно покритие и е изграден да издържи с компактен композитен корпус. Функцията за изключване на ярка светлина гарантира, че висококачествената фотокатодна тръба е защитена. NVG-40 също така е оборудван с ръчен контрол на усилването, който регулира яркостта на изображението, осигурявайки възможно най-високо качество на изображението дори при променящи се условия на светлина.
| Междупупиларно разстояние | 56 да 72 мм |
| Електро-оптичен преобразувател(ЕОП) | Съвместим IIT тип 11769 |
| Увеличение | 1x |
| Система за обектива | 27 мм, F / 1.3 |
| Полезрение | 40 ° |
| Обхват на фокуса | 0.25 м до безкрайност |
| Отдалечние на изходящата зеница | 25 мм |
| Регулиране на диоптъра | -6 до +2 диоптъра |
| Светодиодни индикатори | - Ниска батерия - IR включен - Прекомерна светлина |
| Инфрачервен осветител | Да; Две нива на мощност |
| Ръчен контрол на усилването | Да |
| Изключване на ярка светлина | Да |
| Система за автоматично изключване | Да |
| Живот на батерията (работещ) | До 20 часа при 20°C (до 80 часа с допълнителен батериен пакет) |
| Диапазон на работната температура | От -40 ° C до + 50 ° C (-40 ° F до + 122 ° F) |
| Температурен диапазон на съхранение | От -50 ° C до + 70 ° C (-58 ° F до + 158 ° F) |
| Тегло | 645 g (1.42 lb) |
| Размери | 115 × 118 × 74 мм (4.5 × 4.6 × 2.9 инча) |