ReachIR е новата серия първокласни ръчни наблюдателни термомонокуляри. Всички модели са оборудвани с дванадесетмикронен инфрачервен детектор и OLED дисплей с резолюция 1024×768 за подобрено цветопредаване. Термичните сензори ReachIR са оборудвани и с най-чувствителните температурни стойности в своя клас, достигащи под 20 миликелвина за цялото продуктово семейство. Други важни опции включват интегриран лазерен далекомер с обхват 1,000 метра (LRF), здрав корпус и сменяема, презареждаща се батерия 18650. Тези устройства се отличават и с впечатляваща водоустойчивост, което гарантира спокойствие на потребителите, докато ги използват при по-голямата част от метеорологичните условия. Новите оптимизирани алгоритми за обработка на изображенията осигуряват на термомонкуляра високо оптимизирани изображения и забележителни детайли. Вградената памет от 64 GB на ReachIR също е на върха в своя клас на пазара, с усъвършенстван софтуер, поддържащ както видео/аудио запис, така и заснемане на изображения. Основните приложения на тези термомонкуляри включват, но не се ограничават до: лов, правоприлагане, търсене и спасяване, лична сигурност, опазване на околната среда, борба с бракониерството, къмпинг, туризъм и различни морски приложения.
| Тип детектор |
12μm VOx неохлаждаем Фокална равнинна решетка |
| Резолюция | 640 × 512 |
| Честота на опресняване | 50 Hz |
| NETD | По-малко от 20 mK (25 ° C, F # = 1.0) |
| Response Waveband | 8 μm до 14 μm |
| Система за обектива | 35 mm; F1.0 |
| Видео изход | CVBS |
| Зрително поле (HxV) | 12.5 ° × 10.0 ° |
| Увеличение | 2.0x - 16x |
| Цифрово увеличение | 1x, 2x, 4x, 8x |
| Регулиране на диоптъра | -5 до +3 dpt |
| Обхват на откриване (6' обект) | 1,800 m |
| Монитор | 1024x768, 0.39 инча, OLED, 50 FPS |
| FFC (корекция на плоско поле) | Автоматично, ръчно, външна корекция |
| Палитри |
Черно горещо, бяло горещо, Нажежено, фюжън |
| Проследяване на най-висока температура | Да |
| Режим | Джунгла, разпознаване |
| Измерване на разстояние |
Лазерен далекомер: до 1,000 м, Точност от ±1 м |
| Лазерна дължина на вълната | 905 Нм |
| Клас на лазерна безопасност | Class 1 |
| Hotspot | Да |
| Спящ режим | Да |
| Вградено съхранение | 64GB EMMC |
| Запис на видео / аудио | Да да |
| Image Capture | Да |
| PIP | Да |
| Тип на батерията |
Една акумулаторна батерия 18650 (сменяем) |
| Живот на батерията |
4 часа непрекъсната работа (@25°C, WiFi и LRF изключване) |
| Показване на капацитета на батерията | Да |
| Външна сила |
5 VDC/2 A, USB Type-C интерфейс Поддържа външно захранване |
| Работна температура | От -30 ° C до 55 ° C (-22 ° F до 131 ° F) |
| Степен на защита | IP67 (водоустойчив) |
| Размери |
190 52 × × 86 mm (7.5 × 2.0 × 3.4 инча) |
| Тегло (без батерии) | 442 g (0.97 Ib) |