AGM Комплектът PVS-14 OMEGA SKD е набор от части, необходими за сглобяването на монокуляр за нощно виждане на PVS-14 OMEGA. Комплектът не включва тръба за усилване на изображението. Това не е функционираща система и няма възможност да се използва през деня или нощта без допълнително сглобяване и подравняване. AGM Комплектът PVS-14 OMEGA SKD (без IIT) се продава под AGM OEM програма за оторизирани производители, които са сертифицирани в монтажа на електрооптични устройства. В AGM PVS14-OMEGA работи само с 4 контроли, подобно на AN/PVS-14: един бутон за включване/изключване, един бутон за включване и изключване на IR LED и два превключвателя (+/-) за вдигане и спускане на Придобивам контрол. PVS14-OMEGA има разширено зрително поле. Неговият 51° FOV покрива голям визуален обхват, без да се налага операторът да измества позицията на устройството.
AGM PVS-14 OMEGA Body Kit Леща за обектив, корпус, окуляр (без IIT).SKD комплект сглобени части за монокуляр за нощно виждане PVS-14 OMEGA
Тръбата за усилване на изображението не е включена
Широко зрително поле от 51 °
Ръчен контрол на усилването
Вграден инфрачервен осветител
Захранва се от единична АА батерия
IR/индикатор за изтощена батерия
Монтиране на глава или каска
| Електро-оптичен преобразувател(ЕОП) | Съвместим IIT тип 11769 |
| Увеличение | 1x |
| Система за обектива | 19 мм; F / 1.26 |
| Полезрение | 51 ° |
| Обхват на фокуса | 0.25 м до безкрайност |
| Регулиране на диоптъра | -6 до +2 диоптъра |
| Светодиодни индикатори | - Ниска батерия - IR включен - Прекомерно ниво на светлина |
| Инфрачервен осветител | Да |
| Ръчен контрол на усилването | Да |
| Изключване на ярка светлина | Да |
| Тип на батерията | Един AA алкален (1.5 V) |
| Живот на батерията (работещ) | До 50 часа при 20 ° C |
| Диапазон на работната температура | От -51 ° C до + 49 ° C (-60 ° F до + 120 ° F) |
| Температурен диапазон на съхранение | От -51 ° C до + 85 ° C (-60 ° F до + 185 ° F) |
| Тегло | 0.24 кг (8.4 унции) |
| Размери | 102 × 63 × 69 мм (4.0 × 2.5 × 2.7 инча) |